De Tradim 2498 is een universele LED-dimmer die werkt op basis van fase-afsnijding (R,C). Geschikt voor 230V gloei- en halogeenlampen (5–200 W), dimbare 230V LED-lampen (5–100 W) en 12V verlichting met een elektronische trafo of driver (5–100 W). Niet geschikt voor spoelgewikkelde trafo’s!
*De 2498 is een multi-control dimmer, waarmee je verlichting vanaf meerdere locaties kunt bedienen met dezelfde dimmers (tot 8 stuks). Ideaal voor bijvoorbeeld boven- en onderaan een trap, of op meerdere plekken in de woonkamer. Let op: je hebt minimaal twee van deze dimmers nodig voor meerplaatsbediening. Niet geschikt voor gebruik in combinatie met standaard wisselschakelaars.
Een nuldraad is niet nodig. De dimmer werkt met het bekende draai-/drukmechanisme: drukken om in- of uit te schakelen, draaien om de lichtsterkte te regelen. De minimale dimstand is instelbaar via een schroefje op vier niveaus: 0%, 5%, 10% of 15%.
Let op: sluit de dimmer eerst aan zonder hem direct in te bouwen (alleen bedraden, nog niet vastschroeven in de muur). Zo kun je testen of hij goed werkt in combinatie met de verlichting. Werkt het niet naar wens? Dan kun je de dimmer ongebruikt en onbeschadigd retour sturen.
Specificatie | Waarde |
---|---|
Samenstelling | Basiselement |
Bedieningswijze | Draai/drukknop |
Seriedimmer | Nee |
Type belasting | Universeel (ook LED) |
Vermogen van/tot | 5-200VA |
Montagewijze | Inbouw (stucwerk) |
Geschikt voor 230V gloeilamp | Ja |
Geschikt voor 230V halogeenlamp | Ja |
Geschikt voor gewikkelde laagvolttrafo | Nee |
Geschikt voor elektronische laagvolttrafo | Nee |
Geschikt voor LED | Ja |
Lichtwaardegeheugen | Ja |
Techniek | Faseafsnijding |
Geschikt voor toepassing met drukker | Nee |
Ingang voor nevenunit | Ja |
Geschikt voor toepassing met bewegingsmelder | Nee |
Geschikt voor toepassing met aanwezigheidsmelder | Nee |
Geschikt voor toepassing met tijdschakelaar/timer | Nee |
Geschikt voor toepassing met RF-drukker | Nee |
Geschikt voor toepassing met IR-drukker | Nee |
Soort bevestiging | Bevestiging met schroef |
Materiaal | Metaal |
Halogeenvrij | Ja |
Oppervlaktebescherming | Geen (onbehandeld) |
Beschermingsgraad (IP) | IP20 |
Nominale spanning | 230V |
Frequentiebereik | 50-50Hz |
Verlicht | Geen |
0-10 V ingang | Nee |
Geschikt voor 38mm starterloze TL-buis | Nee |